Docieplanie ścian

Docieplanie ścian

Legenda:

  1. Płyta izolacyjna termPIR® AL GK
  2. Klej poliuretanowy
  3. Niskoprężna piana poliuretanowa
  4. Gips szpachlowy na siatce
  5. Warstwawa wykończeniowa

Do efektywnego docieplania ścian budynku od wewnątrz proponujemy Państwu wysokiej jakości płyty termPIR® AL GK. Dzięki zespoleniu produktu podstawowego z płytą gipsowo-kartonową uzyskaliśmy produkt o wysokich parametrach termoizolacyjnych, którego zastosowanie ogranicza ilość niezbędnych prac oraz skraca czas realizacji zadania.

Co ma wpływ na ulatnianie się ciepła z budynku?

Mimo że na komfort mieszkańców wpływa wiele czynników, utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz pomieszczeń jest z całą pewnością jednym z najważniejszych. Utrzymanie pożądanej temperatury na stałym poziomie nie jest jednak tak łatwe, jak może się wydawać. Podkręcenie grzejników może w tej sytuacji nie wystarczyć. Często wpływ na ulatnianie się ciepła z budynku ma nieprawidłowa izolacja ścian.

Jaki materiał jest najlepszy do ocieplenia ścian wewnętrznych?

Rekomendowanym przez nas materiałem do ocieplenia ścian wewnętrznych są płyty PIR wykonane z najlepszej jakości piany poliuretanowej. Wysokie parametry termoizolacyjne, a w tym niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawiają, że do uzyskania odpowiedniego stopnia izolacji należy użyć zdecydowanie mniej warstw materiału w porównaniu z tradycyjnym styropianem czy wełną mineralną. Płyty izolacyjne to produkt odporny na pleśni i grzyby, który wraz z upływem czasu nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych. Dodatkowo, odznacza się też dobrą izolacją akustyczną, dzięki czemu nie przepuszcza dźwięków z zewnątrz, co ważne jest szczególnie w budynkach stojących blisko ruchliwej ulicy. To materiał trwały i w pełni bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i środowiska naturalnego.

Stawiamy na jakość w najmniejszym szczególe!!!