Blachodachówki modułowe

Blachodachówki modułowe

 Popularną formą stalowych pokryć dachowych są blachodachówki modułowe. Na rynku producenci prześcigają się w unikalności ich kształtów oraz użytych do ich produkcji powłok. Stanowią idealne rozwiązanie dla skomplikowanych pokryć dachowych m.in. minimalizacja odpadów poprzez przekładanie modułu na sąsiednią połać dachu.

  Zakup blachodachówki modułowej związany jest z dużym udogodnieniem dla wykonawców i samego Klienta: moduły, które zostaną można zwrócić do dystrybutora, natomiast te, których braknie, można zawsze dokupić „od ręki”.


Wybór modelu blachodachówki modułowej

  Przed wyborem konkretnego modelu blachodachówki modułowej należy wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • Producent – każdy renomowany producent operuje sprawdzonym parkiem maszynowym, istotne jest by popularna „modułówka” była przemyślanym produktem ukierunkowanym tylko i wyłącznie do swoich zadań, produkowana na maszynie tylko do tego celu przeznaczonej (zdarza się bowiem tak, że producenci po prostu przycinają standardowe swoje blachodachówki na mniejsze moduły sprzedając je później pod hasłem blachy modułowej);
  • Użyty surowiec/jakość stali – to bardzo istotny aspekt techniczny modułówki. Zwrócić należy uwagę na fakt, że dach składany z blachy modułowej posiada bardzo dużo krawędzi odkrytych (inaczej niż w blachodachówce ciętej na wymiar) wobec czego, użyty do ich produkcji surowiec musi być najwyższej jakości, a najlepiej z gwarancją na oryginalnie cięte krawędzie.
  • Powłoka – by blachodachówka modułowa była w 100% użytkowa i bezpieczna w handlu, ważne jest by powłoka jaka ją zabezpiecza (forma lakieru) była w 100% powtarzalna. Klient tym samym otrzymuje gwarancję, że w przypadku dokupienia paru sztuk modułówki, jej odcień będzie zgodny z tym, co Klient ma już ułożone na dachu. Dla dystrybutora z kolei to pewność, że może spokojnie domówić towar u producenta oraz przyjąć zwrot od Klienta. Jednym słowem powtarzalność koloru musi być zagwarantowana. Na taką powtarzalność koloru może Klient liczyć dokonując zakupu w naszym punkcie dystrybucji.
  • Stany magazynowe dystrybutora – tylko nieliczni dystrybutorzy w tym KROSDACH utrzymuje stany magazynowe na blachodachówki modułowe m.in. producenta Ruukki Construction (Ruukki Finnera, Plannja Flex). Ważny jest również sposób magazynowania i składowania towaru u dystrybutora – zawsze pod zadaszeniem i na paletach.
  • Składanie się blachy/montaż – kolejny i ważny dla montażu aspekt techniczny blachodachówek modułowych to możliwość ich krycia od strony lewej do prawej i na odwrót. Taka zaleta modułówki pozwala na szybki montaż i wpływa na minimalizacje odpadów wynikających z cięcia tej blachodachówki.

Oferta KROSDACH na blachy modułowe to bardzo przemyślana inwestycja, dzięki której Klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości wybranego produktu.