Dachówki karpiówki

Dachówka ceramiczna karpiówka

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.

 Dachówka ceramiczna karpiówka to płaska dachówka, którą swą nazwę zawdzięcza jednemu ze sposobów krycia imitującego łuskę karpia. Ta niewielka gabarytowo dachówka tworzy na dachach wielkie „dzieła”. Dachówka karpiówka to „specjalistka” od bawolich oczu i innych skomplikowanych konstrukcji. Jej sposób układania zależy od preferencji Klienta, może być kładziona w  łuskę lub w koronkę. Również w doborze samego kształtu „karpiówka” daje możliwość: półokrągły, segmentowy, prosty czy wieżowy.

Dachówki karpiówki występują w powłoce:

  • naturalnej, angobowanej (barwionej),
  • glazurowanej (inaczej: szkliwionej, angobowanej szlachetnej).

Zużycie dachówki karpiówki wynosi około 33,6 szt/m2.

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.