Dachówki płaskie

Dachówka ceramiczna płaska

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.


Dachówka ceramiczna płaska to jedna z najczęściej wybieranych modeli wśród dachówek. Dużym jej atutem jest modernistyczny kształt pokrycia jaki nadaje całemu budynkowi. Idealnie wpasowuje się w  aranżacje klasyczne i nowoczesne.

Dachówki ceramiczne płaskie mogą być układane na przekładkę lub w równoległych rzędach (ta technika wymaga jednak precyzyjnie ułożonej więźby oraz wysokich umiejętności dekarskich).

Dachówki płaskie występują w powłoce: naturalnej, angobowanej (barwionej), glazurowanej (inaczej: szkliwionej, angobowanej szlachetnej).

Rozmiar dachówki płaskiej oraz sposób ich produkcji w zdecydowanej większości wpływa na ich równość wypalenia – im lepsza technologia wypalania tym dachówka prostsza-równa.

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.