Blachy na rąbek stojący

PANEL DACHOWY Z RĄBKIEM STOJĄCYM

Panel dachowy z rąbkiem stojącym to rozwiązanie ponadczasowe, łączące w sobie klasyczną elegancję i nowoczesny styl. Pokrycie dachowe w tym przetłoczeniu z jednej strony jest wykorzystywane na obiektach objętych ochroną konserwatorską i sakralnych a z drugiej strony inwestorzy stosują go na nowo powstałych budynkach jednorodzinnych, apartamentowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Dobrze wykonane pokrycie dachowe w tym przetłoczeniu budzi zachwyt niejednego Klienta.

Co jest niezmiernie istotne przy tego rodzaju pokryciu to fakt perfekcji więźby (w tym odpowiednie wysuszenie drewna przed postawieniem więźby) i wysokich umiejętności dekarza. Z racji tego, że jest to duża płaska powierzchnia, nie wybacza ona błędów samej więźby dachowej (chodzi tu o precyzyjny rozstaw łat oraz o ich ujednolicony wymiar) i weryfikuje umiejętności osób montujących.


DODATKOWE INFORMACJE

Blacha na rąbek stojący ze względu na swój unikalny kształt służy również  jako panel elewacyjny, którego poprawne ułożenie może być w układzie pionowym jak i poziomym oraz jako podsufitka/podbitka.

Rąbek stojący dostępny jest w dwóch rozmiarach: 500mm (najczęściej spotykany), 300mm.

Jeśli chodzi o tłoczenia na powierzchni rąbka stojącego wyróżniamy następujące typy:

  1. Mikroprofilowana -NOWOŚĆ!
  2. Z przetłoczeniem typu rowek,
  3. Z przetłoczeniem typu trapez,
  4. Bez przetłoczeń.