Blachy z posypką mineralną

AHI Roofing to wiodący na świecie producent pokryć dachowych z „posypką”. Produkty tej firmy charakteryzują się wysoką jakością, atrakcyjnym wyglądem, trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Nowoczesne technologie – wysoka jakość produktów to wynik działań i zbierania doświadczeń na rynku pokryć dachowych już przeszło 60 lat.

Właścicielem AHI Roofing jest potężna nowozelandzka spółka produkująca materiały budowlane Fletcher Building Ltd z główną siedzibą w Auckland w Nowej Zelandii. Główne biura regionalne firmy ulokowane są w Nowej Zelandii, Australii, Malezji, Japonii, Chinach, Polsce, Słowenii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz we Francji. W 2009 roku otworzony został najnowszy zakład produkcyjny w Varpalocie, na Węgrzech i to w tym miejscu znajduje się Europejska Centrala firmy.

Sztandarową technologią w produkcji dachówek metalowych Ahi Roofing jest zastosowanie innowacyjnego podłoża Zincalume® firmy NZ Steel Ltd (BlueScope Ltd). Wyróżnikiem dla tego rodzaju pokryć dachowych są specjalistyczne powłoki oraz innowacyjne techniki tłoczenia.

Blachy z posypką Ahi Roofing  pokryte są mineralną posypką ceramiczną z naturalnego kruszywa skalnego z Nowej Zelandii, które dachówce gontopodobnej gwarantuje zachowanie wspaniałych, intensywnych kolorów, niesłabnących pomimo upływu lat. Są to wyroby bardzo lekkie (masa wynosząca jedynie 7 kg na m2) i ciche, dzięki czemu gonty skutecznie tłumią hałasy takie jak dźwięk padającego deszczu, który może być uciążliwy w przypadku innych typów blachodachówek. Dodatkowym atutem  posypki ceramicznej, jest zapobieganie obsuwaniu się śniegu.