Dachówki holenderskie

Dachówki holenderskie

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.


Dachówka ceramiczna holenderska to jedna z najbardziej popularnych dachówek jaka wybierana jest na pokrycia dachowe. Jej kształt przypomina literkę S, a zastosowane zamki pozwalają na uzyskanie dużej szczelności i możliwości przesuwu.

Dachówki holenderskie występują w powłoce: naturalnej, angobowanej (barwionej), glazurowanej (inaczej: szkliwionej, angobowanej szlachetnej).

Rozmiar dachówki holenderskiej jest dość szeroki od 14,2 szt/m2 do 8,2 szt/m2 w zależności od wybranego modelu. Stosunek 8,2 szt/m2 czyni z dachówki model wielkogabarytowy a zarazem najbardziej ekonomiczny.

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.