Pozostałe dachówki

Pozostałe dachówki

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.

Wśród pozostałych kształtów dachówek na uwagę zasługują również:

  1. Dachówka podwójna tzw. suwakowa– posiadająca stardardowy kształt holenderki ale podwójnie tłoczonej;
  2. Dachówki Mnich i Mniszki – dwusegmentowa dachówka, której nieodłączna częścią jest dachówka dolna tzw. Mniszka, służąca głównie do odprowadzenia wody oraz z drugiej części- górnej tzw. Mnicha, nakrywająca mniszkę. Dachówka ta ma około 15par zużycia na m2, idealna do odprowadzania wysokich opadów jak i gorącego powietrza z wnętrz dzięki swoistym kanalikom wentylacyjnym utworzonym z kładzenia Mnicha i Mniszki;

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.