Dachówki esówki

Dachówka ceramiczna esówka

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.

Dachówka ceramiczna esówka to żłobiona dachówka o falistym kształcie. Jej przekrój poprzeczny to idealna litera „S”, a jej tradycja dała początek dla całej grupy dachówek holenderek. Cechą charakterystyczną dla „esówek” jest  jej wygięty kształt, który na dużych powierzchniach daje złudzenie „płynącego dachu”. Dachówkę esówkę można spotkać na zabytkowych budowlach, a kto wie może znów znajdzie liczniejsze grono swoich zwolenników.

Dachówki esówki występują w powłoce:

  • naturalnej, angobowanej (barwionej),
  • glazurowanej (inaczej: szkliwionej, angobowanej szlachetnej).

Rozmiar dachówki esówki waha się  od 13,7 szt/m2 do 10,9 szt/m2 w zależności od wybranego modelu.

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.