Dachówki marsylki

Dachówki marsylki

Dachówka ceramiczna to jedno z naturalnych a zarazem najstarszych pokryć dachowych sprawdzonych na tysiącach dachów. Naturalna glina wypalana jest w bardzo wysokich temperaturach, dodatkowo kształtowana w odpowiednich formatkach.

Jej główne zalety to niewielka nasiąkliwość oraz wysoka mrozoodporność. Takie walory czynią ją produktem wysoce odpornym na warunki atmosferyczne.

Należy jednak pamiętać, że dachówka ceramiczna zalicza się do jednych z najcięższych pokryć dachowych. Jej uśredniona waga waha się między: 32 – 76 kg/m2. Taki ciężar wymusza na Kliencie dobre zaplanowanie budynku już na etapie samych fundamentów, a kończąc na odpowiedniej więźbie dachowej.

Dachówka ceramiczna marsylka to charakterystyczny kształt dachówki z fascynującą grą światłocieni. Ten unikatowy kształt zawdzięcza licznym tłoczeniom na małej powierzchni. Cechują ją wysoka szczelność i równość. Nadaje wyjątkowy charakter obiektom zarówno w nowoczesnej architekturze jak i bardziej klasycznej-zabytkowej formie.

Dachówki marsylki występują w powłoce:

  • naturalnej, angobowanej (barwionej),
  • glazurowanej (inaczej: szkliwionej, angobowanej szlachetnej).

Rozmiar dachówki marsylki waha się  od 14,3 szt/m2 do 8,1 szt/m2 w zależności od wybranego modelu.

Oferowana przez KROSDACH dachówka to sprawdzone rozwiązania na dachach. Zapraszamy do Biura Handlowego KROSDACH na zapoznanie się z ofertą dachówek ceramicznych.